V neděli 3.září 2017 se při významné akci Koně v akci 2017 na pardubickém dostihovém závodišti konal svod irských cobů. Svodu se zúčasnilo pouze 5 zástupců plemene z toho 2 hřebci Kenzo's Da Vinci v majetku pana Kopeckého a Marshal Grow v majetku pana Hrdličky kteří se ucházeli o licentaci a 3 klisny Scarlett v majetku Taxis Lustinia, Amerika Zonda...

O prvním zářijovém víkendu 2. až 3. září těsně před začátkem nového školního roku se v Pardubicích na dostihovém závodišti konal IV. ročník mezinárodní výstavy původních britských plemen který pořádal Spolek ICS ČR a Hřebčín Amerika ve spolupráci s ASCHK ČR a Dostihovým spolkem a.s.

Dne 5. srpna 2017 se v Olomouci Lazcích uskutečnil Moravský šampionát a výstava koní kde náš spolek velice dobře reprezentovala stáj Irish co Sajmon naší členky Ivany Tomkové. Za její prezentaci velice děkujeme.

Třetí květnový víkend byl na Litohošti pořádán svod Irských cobů , kde probíhal zápis klisen a hřebců do plemenné knihy Irského coba České Republiky. Posuzovat přijeli inspektorka Lisellote Jensen z Dánska a hlavní rozhodčí z Begie Benny Cleas. Oba posuzovatelé se shodli, že koně které měli tento víkend možnost osoudit jsou velmi kvalitního...

Když jsem byla požádána abych posuzovala na inspekci IC v Dánsku, byla jsem velice ráda. A má radost se zdvojnásobila po zjištění, že po mém boku při posuzování bude stát Mr. Tom Price z Anglie.

Ve čtvrtek 28.června se konala zemědělská výstava a chovatelský den na Hadačce. Již po několikáté jsme se zúčastnili i s našimi koňmi plemene Irský cob. Letos toto plemeno reprezentovala Cavi (majitelka Marta Moravcová) a Dougies Lizz van coloured cob Peer (majitel Miroslav Süsz). Naši koně se moc líbili. Ukázka probíhala v boxech i pod sedlem....

Hlavními rozhodčími byli Lisellote Jesnen (DK) a Benny Claes (BE). Oba dva rozhodčí byli velice kladně hodnotili kvalitu zúčastněných koní.

Letos se Ola Ranči uskutečnil svod Irských kobů pod záštitou mateřské plemenné knihy Irsko. Koně byli zapsáni do nově otevřené plemenné knihy v ČR. Vzhledem k tomu, že ČR respektivě o.s. ICSCR je filiálkou mateřské plemenné knihy, výsledky ze svodu jsou uznatelné pro celou Evropu a všechny plemenné knihy registrující Irské coby.

Ve druhé polovině měsíce února jsem se spolu s přáteli a rodinou soustředila na přípravy a výlet do Belgie, kde se konal 20. 2. šampionát hřebců pro rok 2011. Na cestu jsme se vydali již v pátek ráno. Naše posádka byla : Anna Reinbergerová, Krystina Mauleová, Marta a Milan Moravcovi, Jana a Jirka Hrdličkovi, Vl. Kapitola a Láďa Bludský.