Këuring Belgie 20.2. 2011

26.01.2018

Ve druhé polovině měsíce února jsem se spolu s přáteli a rodinou soustředila na přípravy a výlet do Belgie, kde se konal 20. 2. šampionát hřebců pro rok 2011. Na cestu jsme se vydali již v pátek ráno. Naše posádka byla : Anna Reinbergerová, Krystina Mauleová, Marta a Milan Moravcovi, Jana a Jirka Hrdličkovi, Vl. Kapitola a Láďa Bludský.

Naložili jsme dva hřebce - Jakea Meadows a Guinesse VI a vydali se na cestu. Čekalo nás celkem 2250 km a víkend plný zážitků. Vzhledem k tomu, že samotný šampionát se konal až v neděli, využili jsme čas na návštěvy u chovatelů Irských Cobů v Belgii. U prezidenta ICS Belgie jsme v sobotu nejen viděli krásné koně, ale současně jsme se zapojili i do dění před samotným šampionátem. Zúčastnili jsme se i porady rozhodčích na tuto akci.

V neděli ráno jsme se z města Peer přesunuli do Ghlinu, který je vzdálený 150 km od našeho hotelu. Musím uznat, že naši hřebci Jake a Guiness nebyli tak nadšeni jako my.

Přihlášeno bylo 34 koní. Musím podotknout, že kvalita byla opravdu na vysoké úrovni. Jake Meadows ( maj. Marta Moravcová ) byl ve skupině 3 letých kde bylo 10 přihlášených koní. Umístil se na na 2. místě i přes nepříznivé náhody, které se udály před samotným předvedením. Guiness VI (maj. Jana Hrdličková a Vl. Kapitola) byl ve skupině 4. letých, kde bylo přihlášeno 9 koní. Guiness získal 146 bodů a má ohodnocení v 1. prémii.

Celý šampionát vyhrál hřebec Stan, který je v majetku Jean Marie a Reneé Beckers. Posuzovali rozhodčí z Belgie, Dánska a Švédska. Opravdu jsme si celou akci užili ve znamení irských cobů.

Text: Marta Moravcová

Stan
Stan