Koně v akci Pardubice 2011

26.01.2018

Naše o.s. jako jediný oficiální představitel vybrán ASCHK !!

První zářijový víkend reprezentovalo ICSCR plemeno Irish cob ( IC ) na mezinárodní výstavě "Koně v akci" v Pardubicích, letošním téma mělo název "čtyři země jedna vášeň".

Na akci byli pozvání hřebci Celtik Angel, Guiness VI, Selwyn Meadows, a klisny Cavi my Angel, Maggie Meadows May s hříbětem Finnianem a roční klisna Sue. Hřebec Sambo i přesto, že byl pozvaný, nepřijel což nás určitě mrzelo. Majiteli těchto koní byli J. a J. Hrdličkovi, M. a M. Moravcovi a A. Reinbergerová.

Letos byli IC předvedení v klasickém pojetí jako Gypsy horses. Klisna Cavi my Angel byla zapřažena v klasickém typu vozu - Gypsy Wagon, který zdobilo i naše oficiální logo. Hřebci Guiness VI, Selwyn a Celtik Angel se předvedli pod sedlem, přičemž Celtic se svou majitelkou A. Reinbergerovou ukázal Kur i přesto, že je to teprve 3,5 letý kůň. Dále měli připravenu krásnou ukázku "kůň a pes" ( Riki).

V pátek jsme byli na průvodu městem Pardubice. V čele naši skupiny šla Cavi zapřažená v Gypsy wagonu doprovázená spoustou "cikánů", kterým děkuji, že s námi zůstali po celou dobu akce.

Cílem celé akce bylo prezentace IC jako v dobách minulých kdy patřili kočovným cikánům. Dále prezentace PK a našeho ICSCR.

Bystřejším chovatelům určitě neuniklo, že jsme v pátek měli vstup v České televizi, kde jsem spolu s místopředsedou vyzvedla nejen plemeno IC, ale i naši plemennou knihu.

Celá výstava měla vysokou úroveň a byla velice dobře zorganizována.