Svod IC Drahňovice 12.5.2012

26.01.2018

Hlavními rozhodčími byli Lisellote Jesnen (DK) a Benny Claes (BE). Oba dva rozhodčí byli velice kladně hodnotili kvalitu zúčastněných koní.

Zájem o zapsání do České plemenné knihy je opravdu veliký. Na svod se přihlásilo 34 koní, z toho majitelé čtyř koní bohužel odřekli účast. Byly vypsány kategorie podle věku a pohlaví. V každé kategorii byl určen vítěz. Po vyhodnocení jednotlivých kategorií koní byl závěrem svodu vyhlášen šampion pro rok 2012.

Výsledky dle kategorií : Ročci - Qeuran maj. Martin Hanula SK. , dvouletí - Chad maj. Manželé Knorovi, tříleté klisny - Brackenhil Choice maj. I. Hladká, tříletí hřebci - Bayron maj. Š. Bajerová, čtyřleté klisny - Kessy maj. L. Burešová, čtyřletí hřebci - GHR Alant´s Lion Hart maj. J. Živníčkova, klisny starší 6 let - Elmegaardens Freja maj. T. Hejlová a M. Moravcová, hřebci nad 6 let - Seafield Stanley maj. Martin Hanula Sk. Šampionkou svodu se stala 16ti letá klisna Elemgaardens Freja.

Jsem ráda, že se svodu zůčastnili i chovatelé za zahraničí. Zastoupena byla Slovenská republika se dvěma majiteli. Jsou na začátku chovu a tak jsme ráda, že můžeme pomoci v rozvoji irských cobů i na Slovensku. Obzvlášť úspěšný byl hřebec Stanley majitele Martina Hanuly, který získal titul Elitní a je zařazen do hlavní plemenné knihy .

Blahopřeji všem, kteří získali ocenění a byli zapsání do Plemenné knihy ČR. Děkuji sponzorům akce a rozhodčím, kteří za námi vážili dlouhou cestu. 

Jako loni tak i letos nesmím zapomenut na inspekci u chovatelky Ederilové Hanky doma ve stáji. Loni pokud si dobře pamatujete tato inspekce hned po svodu byla u Matěje a Katky Bauerových kvůli malým miminkum a vysokým počtu koní a letos kvuli vysoké březosti klisen byla v Jižních Čechách. Na inspekci jsme se vydali společně s Lisselote Jensen z Dánska. Obě dvě jsme byli velice mile překvapeni vysoké úrovni klisen, které na nás ten den čekali a taky krásné prostředí.

Dohromady se nám předvedli 3 klisny. 2 byli ve vysokém stádiu březosti import Německo a 1 byla odchována tady v ČR chovatelkou Evou Prokešovou. Tři vrané klisny byli špičkově připravené a moc pěkně předvedené. Všechny dostali titul Elitní. Na 1 místě skončila klisna Melody s počtem 64 bodů, na 2 místě skončila klisna Molly s počtem 62, 75bodů, a na třetím místě skončila klisna Dayna s počtem 61 bodů.

Majitelům patří má velká gratulace a poděkování za příjemnou neděli strávenou v krásém prostředí s příjemnými lidmi. Krásná neděle, která byla zakončením víkenu, který se věnoval uchovnění Irských cobů. Za víkend bylo uchovněno a zapsáno do plemenné knihy ČR 34 koní.

Text: Marta Moravcová