Svod IC Litohošť 11.6.2011

26.01.2018

Letos se Ola Ranči uskutečnil svod Irských kobů pod záštitou mateřské plemenné knihy Irsko. Koně byli zapsáni do nově otevřené plemenné knihy v ČR. Vzhledem k tomu, že ČR respektivě o.s. ICSCR je filiálkou mateřské plemenné knihy, výsledky ze svodu jsou uznatelné pro celou Evropu a všechny plemenné knihy registrující Irské coby.

Hlavním inspektorem byla Lisellote Jensen z Dánska, která je jedna z mála, držitelkou certifikátu nejvyšší úrovně 1 pro posuzování Irských cobů v Evropě. Dalšími inspektory byli M. Moravcová a A. Reinbergerová, které jsou rovněž držiteli certifikátu, ale úrovně 2 pro posuzovaní Irských cobů. Celému svodu přihlížel host B. Políček tajemník ASCHK.

Na inspekci se přihlásilo 32 koní což je nejvyšší počet za 5 letou historii chovu IC v ČR. To svědčí o obrovském zájmu pro zapsání koní do schválené plemenné knihy v ČR. Na svodu byli vidění IC různých věkových kategorií, jak hřebci, tak klisny.

Šampionem svodu se stala teprve 2 letá klisna Caroline Brecenhill Choice v majetku Ivety Hladké, farma Habrůvka. Tato klisna byla importována z Anglie a budila velkou pozornost i mezi diváky.

Rezervním šampionem se stal 4 letý elitní hřebec Rose´s Sambo v majetku Ivy Procházkové a Jiřího Votoupala. Velkým konkurentem tohoto hřebce byl Guiness VI v majetku J. Hrdličkové, který získal ocenění Elita. Vysoký počet bodů taky dostala nově uchovněná klisna Kessy chovatelů Bajerových a majitele Petra Skřečka, která vyhrála svou třídu tříletých klisen. Dále mezi tříletými byli uchovněné klisny Collete de Cantervile majitelka B.J. Trávničková a Dougies Lizz van ICCP v majetku Miroslava Szuse.

Svod byl obohacen doprovodným programem, kde své umění předvedl Jiří Votoupal s hřebcem Rose´s Sambo v zápřahu. A nově uchovněný hřebec Celtick Angel maj. A. Reinbergerová, se ukázal se psem Rikim v show kůň a pes.

Generálním sponzorem akce byla firma ALMS Brno neželezné kovy, kterým ještě jednou děkujeme. A rovněž naše díky patří manželům Kadlecovým, kteří se postarali o úžasné prostředí na jejich ranči. Závěrem celého svodu byla oslava nově otevřené plemenné knihy, která se protáhla až do ranních hodin.