Svod IC Pardubice 3.9. 2017

26.01.2018

V neděli 3.září 2017 se při významné akci Koně v akci 2017 na pardubickém dostihovém závodišti konal svod irských cobů. Svodu se zúčasnilo pouze 5 zástupců plemene z toho 2 hřebci Kenzo's Da Vinci v majetku pana Kopeckého a Marshal Grow v majetku pana Hrdličky kteří se ucházeli o licentaci a 3 klisny Scarlett v majetku Taxis Lustinia, Amerika Zonda v majetku Jonáše Dušánka a Ennee Gray. Rozhodčí z Velké Británie paní Barbara Taylor Evans a Nigel Vale bedlivě svým okem skoukli všechny přítomné a jednotlivě hodnotili koně poměrně přísně leč spravedlivě.

Kenzo's Da Vinci byl ohodnocen 62 body a uznán do chovu pro českou plemennou knihu. Hřebec Marshal Grow byl ohodnocen velmi nízkým počtem 42 bodů a tudíž nemohl být uznán do plemenitby. Rozhodčí tohoto hřebce takto ohodnotili hlavně z důvodu, že nebyl na svod náležitě připraven.

U klisen byli rozhodčí taktéž přísní. Nejvíce se jim líbila klisna Scarlett která se skvěle prezentovala získala krásných 72 bodů a zároveň se stala vítězem svodu. Klisna Ennee Gray bohužel byla předvedena v nevýstavní kondici a rozhodčí ji ohodnotili pouze 37 body. A poslední zúčastněná klisna je Amerika Zonda která získala 66 bodů a byla uchovněna.